Waro przyjechać na Roztocze, ponieważ....

Nasze agroturystyki położone są blisko Roztoczańskich pól, wśród przyrody. Naładują tutaj akumulatory miłośnicy różnych pasji, jak chociażby fotografia, nordic walking, cykliści...

 

 

 

 

 

 

 

 

Na całym Roztoczu, przy drogach polnych i głównych, lub w samym mieście - choćby Zwierzyńcu - spotkać można liczne, różnego rodzaju kapliczki. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blisko od nas do wielu znanych miejsc na Roztoczu. Zwierzyniec i jego okolice to dobra baza wypadowa w inne rejony tego zakątka kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W trakcie wieczornych spacerów nie trudno o takie widoki w naszej okolicy. Zwłaszcza w tzw. "złotej godzinie".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lwów to miasto do którego możesz wybrać się z naszych agroturystyk, korzystając z usług lokalnego biura podróży. Doradzimy jak przygotować się do nawet 1 dniowego wyjazdu, by zobaczyć to unikatowe miasto.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamojska starówka oraz ostatnie miejskie inwestycje zachęcają do długich spacerów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szlak Jastrzębia Zdebrz, leży tuż obok wielu członków naszego stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W samym Zwierzyńcu znajduje się wiele obiektów, które będąc tu warto odwiedzić. Sam Zwierzyniec to unikatowe "zielone miasto". Ukojenie znajdą tu spacerowicze, w okolicznych stawach Echo pływacy, namiastkę gór zapewni "Bukowa Góra", przez około dwa tygodnie w świat kina przeniesie festiwal "Letnia Akademia Filmowa".

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz region warto odwiedzić również zimą. Nie tylko z powodu terenu wolnego od przemysłu, idealnego na spacery. Liczne polne drogi idelanie nadają się dla narciarzy biegowych. A i Ci zjazdowi znajdą coś dla siebie na stokach np. w Chrzanowie lub Jacni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czasie pobytu na Roztoczu warto zobaczyć:

  • Zamość – perła renesansu oraz zabytki hetmańskiego grodu…
  • Józefów – a w nim największe czynne kamieniołomy.
  • Guciów – prywatny skansen.
  • Krasnobród – Kaplica Św. Rocha w miejscu zwanym Zagórą.
  • Górecko Kościelne – z aleją starych dębów i „Rezerwatem Szum”
  • Rezerwat „Czartowe Pole” – rezerwat przyrody utworzony w 1958 r.
  • Rezerwat „Nad Tanwią” – rezerwat chroniący najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki
  • … i wiele malowniczych miejsc, tylko na Roztoczu.

 

Cztery Pory Roku


Warto tu przyjechać wiosną, by obserwować jak przyroda budzi się do życia. Korzystać ze ścieżek rowerowych i pieszych, poznawać florę i faunę Roztoczańskiego Parku Narodowego, która o tej porze roku jest szczególnie wyjątkowa. Zaś spacery po okolicznych sosnowych lasach są wielce wskazane i korzystne dla zdrowia.

Warto przyjechać też latem gdyż według meteorologów Roztocze jest krainą o największej liczbie dni słonecznych w Polsce. Można korzystać z kąpieli w stawie „Echo” oraz korzystać z przejażdżek bryczką, brekiem czy rikszą.

Jesienią Zwierzyniec i okolice z ogromnymi kompleksami leśnymi mienią się kolorową paletą barw. Goście mają okazję do korzystania z kolejnej atrakcji tych terenów czyli do grzybobrania.

Wreszcie można przyjechać zimą, gdzie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych - narciarstwo biegowe oraz liczne wyciągi narciarskie w okolicy. Organizowane są również kuligi pięknymi duktami leśnymi oraz malowniczymi wąwozami, kończące się spotkaniami przy ognisku.

Galeria